Nauka została rozłożona na kilka rozdziałów

Odpowiednia organizacja nauki w szkole dla sporej części uczniów jest sporym problemem. Niestety nie są oni zbyt regularni, za naukę się biorą kiedy przypomną sobie czy też zmusi ich sytuacja. Uczenie się w takiej formie przeważnie nie przynosi efektów. Jeśli nawet uczeń ma dobre podręczniki do na każdy przedmiot, podzielone na odpowiednie zagadnienia, takie jak przykładowo To jest fizyka, to i tak korzysta z nich nieregularnie. Próbą usystematyzowania procesu nauki, a przy okazji nauczenia uczniów gimnazjum regularnej pracy, jest Organizer gimnazjalny do nauki polskiego. Nauka została rozłożona na kilkadziesiąt rozdziałów, jakie uczniowie gimnazjum mają sobie przyswoić przez kolejne tygodnie. w każdym tygodniu gimnazjalista dostaje teoretyczne zagadnienia, wykaz praktycznych zadań oraz ćwiczeń które sprawdzają poznane umiejętności i przykładowe arkusze egzaminacyjne. Z taką organizacją nauczania gimnazjaliści otrzymują możliwość systematycznej i regularnej nauki. Z całą pewnością będzie to z dużym pożytkiem w czasie nauki polskiego, lecz może się również przydać przy innych przedmiotach i w życiu codziennym.