Hhwilowe uczucie depresji

Z pewnością od czasu do czasu widziałeś reklamy rekomendujące suplementy, jakie sugerują, że pomagają we wszystkim, od sztampowego przeziębienia po utratę wagi. Następny kłopot, z jakim ponoć dużo suplementów pomaga sobie poradzić jest stres, a ponieważ dwie trzecie Polaków twierdzi, że stres ma charakterystyczny wpływ na ich zdrowie fizyczne oraz psychiczne, nic niepokojącego, że te naturalne odżywki na stres znikają z półek.

Choć nie są one dostępne dla wszystkich, dawki terapeutyczne dobrych odżywek są w stanie w co niektórych wypadkach być rozsądnym ukierunkowanym bonusem do zdrowej diety oraz stylu życia. Oto znacznie więcej wiadomości na temat takowej suplementacji.

Melatonina

Co to jest? Hormon uzyskiwany przez szyszynkę mózgu. Melatonina wspomaga kontrolować cykle snu. Ponieważ sen i nastrój są ze sobą ściśle powiązane, suplementacja melatoniną może zmniejszyć stres. Jest uważana za pewny, lecz może powodować działania niepożądane, takie jak:

• bóle głowy,

• chwilowe uczucie depresji,

• zawroty głowy oraz pobudliwość.

Czy suplementy z melatoniną działają?

Badania wskazują, że melatonina może być pomocna w rekomendowaniu zdrowych wzorców snu. Jedno drobne badanie wykazało, że suplement znamiennie poprawił sen, zakłócenia zachowania, melancholię oraz lęk u starszych pacjentów. W innym badaniu melatonina sprawiła obfitą poprawę wydajności snu u bezsennych pacjentów w wieku 50 lat i starszych.

Magnez

Magnez jest minerałem niezbędnym do działania nerwów i mięśni. Choć większość ludzi spożywających zbilansowaną dietę ma wystarczającą ilość magnezu, okazuje się w praktyce, że większa część Polaków konsumuje go jednakże mniej aniżeli powinno. Suplement z magnezem twierdzi się za bezpieczny, lecz działania niepożądane są w stanie mieścić niestrawność żołądka, nudności, wymioty i biegunkę. Rzadko, ogromne dawki mogą sprawiać nieregularne bicie serca oraz niskie ciśnienie krwi.

Nie ulega wątpliwości, że magnez sprzyja relaksacji; wobec tego jego niedobór może powodować stres, który ma wrogi wpływ na organizm. Na dodatek badania wskazują, że magnez odgrywa ważną rolę w osi hormonalnej i reguluje odpowiedź na stres.